Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2017, sygn. 0112-KDIL4.4012.86.2017.2.AR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.86.2017.2.AR
Podatek od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych zbycia składników majątkowych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 kwietnia 2017 r. (data wpływu 10 kwietnia 2017 r.), uzupełnionym pismem z dnia 26 maja 2017 r. (data wpływu 29 maja 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych zbycia składników majątkowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
b
W dniu 10 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konsekwencji podatkowych zbycia składników majątkowych. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 26 maja 2017 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie dystrybucji i zastosowań technologii połączeń (). Jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. W związku z otrzymaną ofertą od firmy konkurencyjnej prowadzącej działalność w formie Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będącej czynnym podatnikiem VAT (dalej: Kupujący), Wnioskodawca zamierza zbyć na jej rzecz niektóre składniki majątkowe (dalej: Składniki majątku), tj.:
- towary na magazynie przeznaczone do sprzedaży i wynajmu (stan magazynu),
- bazę klientów,
- bazę dostawców elementów złącznych,
- dopuszczenia techniczne dotyczące produktów (),
- ruchomości (meble biurowe, wyposażenie magazynu, komputer),
- samochód ciężarowy,
- prawo ochronne na znak towarowy ().
Celem nabycia przez Kupującego prawa ochronnego do znaku towarowego ma być przeciwdziałanie prowadzeniu działalności konkurencyjnej przez Wnioskodawcę, tj. dalszemu prowadzeniu handlu elementami złącznymi pod kojarzoną dotychczas z tą działalnością nazwą. W zakresie innego przedmiotu działalności Wnioskodawca będzie miał swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty