Interpretacja indywidualna z dnia 09.06.2017, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.13.2017.2.LG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.13.2017.2.LG
Opodatkowanie transakcji zbycia części przedsiębiorstwa oraz prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z 8 marca 2017 r. (data wpływu 14 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia części przedsiębiorstwa oraz prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania transakcji zbycia części przedsiębiorstwa oraz prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
X sp. z o.o.
- Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
Y sp. z o.o.
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (dalej jako: Sprzedający lub Wnioskodawca 1) jest spółką prawa polskiego, zarejestrowaną jako czynny podatnik VAT w Polsce. Wnioskodawca 1 prowadzi działalność w zakresie wynajmu samochodów osobowych, jak również handlu samochodami używanymi i nowymi, przy czym zdecydowanie przeważająca część obecnej działalności Sprzedającego to wynajem samochodów osobowych, która to działalność jest wykonywana w oparciu o umowę licencyjną, na podstawie której Sprzedający posiada licencję (franszyzę) na używanie marki B - tj. rozpoznawalnej marki jednej ze światowych sieci wynajmu samochodów (grupa kapitałowa A B Group). Ani działalność w zakresie wynajmu samochodów ani działalność w zakresie handlu samochodami nie są wydzielone organizacyjnie w ramach prowadzonego przez Sprzedającego przedsiębiorstwa, tj. nie powstał w tym zakresie odrębny dział, nie są one zorganizowane w postaci oddziału, nie są wydzielone w sposób finansowy czy organizacyjny.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty