18.05.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.05.2017, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.124.2017.1.DM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.124.2017.1.DM

Czy Miasto może dokonać 100% odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupów związanych z przedmiotową inwestycją, czy powinno dokonywać odliczenia podatku naliczonego z tego tytułu z zastosowaniem metody określonej rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2015 r. w sprawie sposobu określania zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej w przypadku niektórych podatników?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 marca 2017 r. (data wpływu 5 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją inwestycji, dotyczącą budowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej wraz ze stacją uzdatniania wody, przeznaczoną do odpłatnej dzierżawy na rzecz spółki z o.o. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z realizacją inwestycji, dotyczącą budowy sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej wraz ze stacją uzdatniania wody, przeznaczoną do odpłatnej dzierżawy na rzecz spółki z o.o.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina Miasto jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej Miasto). Miasto zamierza przystąpić do realizacji zadania inwestycyjnego pn. B. Inwestycja ta jest realizacją zdań własnych, do których, zgodnie z art. 7 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446 ze zm.) należą sprawy obejmujące w szczególności zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty w zakresie wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych. Planuje się, że realizacja przedmiotowego zadania finansowana będzie ze środków własnych, kredytu bankowego oraz środków europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa. Koszty inwestycji będzie ponosić Miasto na podstawie wystawionych faktur VAT. Po zakończeniu inwestycji nowo wybudowane środki trwałe będą stanowić własność Miasta.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne