Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2016, sygn. IPPP1/4512-532/16-2/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-532/16-2/BS
w zakresie prawa do dokonania korekty podatku należnego, momentu jej dokonania oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 17 czerwca 2016 r. (data wpływu 6 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty podatku należnego, momentu jej dokonania oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 lipca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do dokonania korekty podatku należnego, momentu jej dokonania oraz obowiązku wystawienia faktury korygującej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
A Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest importerem i dystrybutorem hurtowym sprzętu gospodarstwa domowego na terytorium Polski. Spółka nie prowadzi sprzedaży na rzecz klientów indywidualnych. Sprzedaż do odbiorcy finalnego produktu następuje za pośrednictwem sklepów detalicznych (niekiedy z pośrednictwem jeszcze innych podmiotów). Spółka jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny.
Spółka w celu zachęcenia nabywców końcowych do zakupu produktów jednej z oferowanych przez siebie marek organizuje promocję jej produktów (dalej: Promocja). Promocja uprawnia nabywców końcowych (konsumentów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumentów; dalej: Konsument) do zwrotu na rzecz Wnioskodawcy w terminie 30 dni zakupionego towaru objętego Promocją. W zamian za zwrócony towar, Konsument otrzymuje w ciągu 30 dni zwrot zapłaconej ceny na wskazany przez niego rachunek bankowy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty