Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2016, sygn. IPPB4/4511-825/16-3/JK2, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/4511-825/16-3/JK2
w zakresie obowiązków płatnika w odniesieniu do osób fizycznych mających miejsce zamieszkania dla celów podatkowych na terytorium Polski oraz będącymi rezydentami podatkowymi w Polsce
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 13 lipca 2016 r. (data wpływu 18 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w odniesieniu do osób fizycznych mających miejsce zamieszkania dla celów podatkowych na terytorium Polski oraz będącymi rezydentami podatkowymi w Polsce jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 lipca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.
- Wnioskodawca jest (i) spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, (ii) posiadającą siedzibę oraz miejsce zarządu na terytorium Polski oraz (iii) podlegającą tzw. nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych (podatek CIT) w Polsce.
- Wnioskodawca w zakresie prowadzonej działalności, zamierza zawierać umowy cywilnoprawne pod rządami prawa polskiego (Kontrakty) z: (i) lekarzami, (ii) pielęgniarkami oraz (iii) terapeutami (Personel Medyczny) o świadczenie usług medycznych. Kontrakty z Personelem Medycznym zawierane będą najczęściej na okres jednego lub dwóch tygodni, kilka razy w ciągu roku kalendarzowego, jednak maksymalnie na okres nie dłuższy niż 8 tygodni łącznie w ciągu jednego roku kalendarzowego. Zawierane umowy cywilnoprawne (Kontrakty) nie będą nosić znamion umowy o pracę. Stanowić one będą umowy zlecenia lub umowy o świadczenie usług uregulowane w art. 750 Kodeksu cywilnego. Kontrakty będą wskazywały miejsce wykonywania usług medycznych oraz będą wskazywały liczbę godzin pracy, bez jednakże wskazywania ich konkretnej liczby w danym dniu świadczenia usług medycznych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty