Interpretacja indywidualna z dnia 10.06.2016, sygn. IPPP1/4512-229/16-3/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-229/16-3/MPe
W zakresie opodatkowania partycypacji w kosztach wspólnego przedsięwzięcia.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 7 marca 2016 r. (data wpływu 17 marca 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:
- nieprawidłowe - w zakresie uznania partycypacji w kosztach realizowanej inwestycji za partycypację w kosztach wspólnego przedsięwzięcia niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT (pyt. nr 1),
- prawidłowe w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT oraz momentu powstania obowiązku podatkowego (pyt. nr 2 i 3).
UZASADNIENIE
W dniu 17 marca 2016 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania partycypacji w kosztach wspólnego przedsięwzięcia.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka Akcyjna (dalej: V., Wnioskodawca) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, który prowadzi swoją podstawową działalność gospodarczą w zakresie dystrybucji i sprzedaży ciepła.
T. SA (dalej: T.) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, który prowadzi swoją podstawową działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania, dystrybucji i sprzedaży ciepła oraz wytwarzania energii elektrycznej. Ponadto T. jest właścicielem Sieci Ciepłowniczej (dalej: P.). P. jest zasilana w ciepło ze źródła (Elektrociepłownia) należącego do T.
V. jest właścicielem Sieci Ciepłowniczej (dalej: W.) za pomocą, której dostarcza ciepło do odbiorców. W. jest zasilana w ciepło ze źródeł (elektrociepłowni i ciepłowni) należących do T.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty