08.06.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2016, sygn. IPPP2/4512-298/16-4/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-298/16-4/AO

W zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT Przedmiotu aportu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z 13 kwietnia 2016 r. (data wpływu 15 kwietnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT Przedmiotu aportu - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 kwietnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT Przedmiotu aportu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. Spółka jest operatorem telefonii komórkowej. Poza podstawowym zakresem swojej działalności Spółka świadczy m.in. usługi odpłatnego udostępniania samochodów oraz obsługi flot samochodowych złożonych z uprzednio odpłatnie udostępnionych przez Spółkę samochodów. Spółka kieruje swoją ofertę zarówno do podmiotów będących podatnikami VAT czynnymi, jak i do podmiotów niebędących podatnikami VAT czynnymi.

Do wykonywania usług w zakresie odpłatnego udostępniania samochodów, obsługi flot samochodowych złożonych z uprzednio odpłatnie udostępnionych samochodów oraz obsługi własnej floty samochodowej Spółka przeznaczyła określone zasoby personalne i finansowe (w szczególności Spółka pozyskuje udostępniane samochody w drodze leasingu albo ich zakupu).

Obecnie Spółka planuje zbycie w drodze wkładu niepieniężnego (aportu) wszystkich samochodów będących w posiadaniu Spółki (niezależnie od tytułu prawnego pod którym Spółka z nich korzysta) wraz z zasobami finansowymi i personalnymi, które w Spółce zostały przeznaczone do wykonywania powyższych usług oraz obsługi własnej floty samochodowej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne