29.04.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2016, sygn. IPPP1/4512-214/16-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-214/16-2/KC

w zakresie uznania wydzielonego z przedsiębiorstwa Działu Zarządzania Projektami za zorganizowaną część przedsiębiorstwa zgodnie z art. 2 pkt 27e ustawy oraz zastosowania do transakcji art. 6 ustawy

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 marca 2016 r. (data wpływu 10 marca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wydzielonego z przedsiębiorstwa Działu Zarządzania Projektami za zorganizowaną część przedsiębiorstwa zgodnie z art. 2 pkt 27e ustawy oraz zastosowania do transakcji art. 6 ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 marca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania wydzielonego z przedsiębiorstwa Działu Zarządzania Projektami za zorganizowaną część przedsiębiorstwa zgodnie z art. 2 pkt 27e ustawy oraz zastosowania do transakcji art. 6 ustawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca należy do grupy kapitałowej R. w Polsce (dalej: Grupa) prowadzącej głównie działalność deweloperską. Działalność Spółki w ramach Grupy polega na prowadzeniu na rzecz podmiotów powiązanych obsługi księgowej i administracyjnej, najmu powierzchni biurowej oraz świadczenia usług prowadzenia biura, usług obsługi klienta oraz zarządzania projektami inwestycyjnymi.

Obecnie, przeprowadzana jest reorganizacja aktualnej struktury Grupy. W ramach reorganizacji mającej na celu zwiększenie efektywności wykorzystania składników majątkowych Wnioskodawca zamierza dokonać ich grupowania w podmiotach pełniących specyficzne funkcje w ramach Grupy. Jednym z analizowanych rozwiązań jest podział Spółki przez wydzielenie w oparciu o art. 529 § 1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 1030 ze zm.; dalej: KSH), w wyniku którego część funkcji i składników przedsiębiorstwa Spółki zostanie przeniesiona do powiązanej spółki kapitałowej z siedzibą w Polsce.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne