26.04.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2016, sygn. IPPB2/4514-99/16-3/LS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4514-99/16-3/LS

Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego, planowany Podział Spółki nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych po stronie Spółki Przejmującej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 7 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 26 lutego 2016 r. (data wpływu 29 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wydzielenie - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wydzielenie.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

  1. Informacje ogólne

I. Sp. z o.o. (Spółka Przejmująca) jest spółką z grupy A.. Zgodnie z treścią umowy Spółki Przejmującej, przedmiot jej działalności stanowi m.in. obrót nieruchomościami, wynajmowanie nieruchomości, zarządzanie i administrowanie nieruchomościami, oraz działalność deweloperska na rachunek własny lub osób trzecich. Spółka Przejmująca obecnie nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej.

W ramach planowanej restrukturyzacji spółki A. Polska Sp. z o. o. (dalej Spółka), która jest również spółką z grupy A., Spółka Przejmująca ma przejąć (w ramach wydzielenia ze Spółki) jedną z jednostek organizacyjnych Spółki, wyodrębnionych w ramach jej wewnętrznej struktury.

W Spółce od wielu lat funkcjonują dwie wewnętrznie wyodrębnione jednostki organizacyjne (dalej odpowiednio: A. oraz I.), które stanowią zorganizowane części przedsiębiorstwa (dalej: ZCP) w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o VAT, co potwierdzają przedstawione poniżej okoliczności.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne