Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2016, sygn. IPPP3/4512-216/16-3/JŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-216/16-3/JŻ
Uznanie zespołu składników majątkowych wydzielanego ze Spółki za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji brak opodatkowania jego wydzielenia i przeniesienia do spółki przejmującej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2016 r. (data wpływu 16 marca 2016 r.), uzupełnionym w dniu 5 kwietnia 2016 r. (data wpływu 6 kwietnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników majątkowych wydzielanego ze Spółki za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji braku opodatkowania jego wydzielenia i przeniesienia do spółki przejmującej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 marca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników majątkowych wydzielanego ze Spółki za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji braku opodatkowania jego wydzielenia i przeniesienia do spółki przejmującej. Wniosek został uzupełniony w dniu 5 kwietnia 2016 r. (data wpływu 6 kwietnia 2016 r.).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka M. Sp. z o.o. (Spółka, Wnioskodawca) uzyskuje w ramach prowadzonej działalności gospodarczej przychody z dwóch segmentów działalności - pośrednictwa i wsparcia pośrednictwa w obrocie energią oraz wsparcia usług sprzedażowych.
Prowadzona przez Wnioskodawcę ewidencja rachunkowa umożliwia identyfikację i przyporządkowanie aktywów, pasywów oraz przychodów i kosztów do wyodrębnionych segmentów działalności tak, by zapewnić im niezależność finansową. Na ten moment określone pozycje przypisywane są bezpośrednio poszczególnym działom, możliwe jest także ustalenie segmentu, z którego działalnością związana jest dana pozycja księgowa, np. przychód lub koszt. Koszty ogólne przypisywane są według klucza przychodowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty