Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2016, sygn. ILPB4/4510-1-123/16-2/ŁMILPB1/4511-1-462/16-2/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/4510-1-123/16-2/ŁM
ILPB1/4511-1-462/16-2/TW
Podatek dochodowy od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy w drodze konstytutywnej decyzji Urzędu Patentowego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 4 i § 4 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, Wnioskodawcy reprezentowanego przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 13 kwietnia 2016 r. (data wpływu 18 kwietnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy w drodze konstytutywnej decyzji Urzędu Patentowego:
- w części dotyczącej pytań nr 1 i 2 − jest nieprawidłowe,
- w części dotyczącej pytania nr 3 − jest bezprzedmiotowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 kwietnia 2016 r. został złożony ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy w drodze konstytutywnej decyzji Urzędu Patentowego.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Podmioty zainteresowane uczestniczą w zyskach i stratach spółki A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej jako A sp. z o.o. sp.k). Wspólnikiem A sp. z o.o. sp.k. jest B spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako B Sp. z o.o.) i C spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej jako C sp. z o.o. sp.k.). W C sp. z o.o. sp.k. wspólnikiem jest również B sp. z o.o. oraz D spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej jako D Sp. z o.o.) jak również osoba fizyczna − E. Ze względu na fakt, iż spółka komandytowa jest podmiotem transparentnym podatkowo, skutki podatkowe wynikające z prowadzenia działalności w jej formie, należy analizować na poziomie jej wspólników. W kontekście powyższego, skutki podatkowe działalności prowadzonej przez A sp. z o.o. sp.k, należy rozpoznawać w B sp. z o.o. i D sp. z o.o. − na gruncie regulacji dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych oraz u E, podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. B sp. z o.o., D sp. z o.o. i E dalej łącznie będą zwani Zainteresowani.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty