07.06.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 07.06.2016, sygn. ITPP2/4512-227/16/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-227/16/RS

Interpretacja w zakresie opodatkowania dostawy aktywów i świadczenia usług na rzecz Spółki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących ww. sprzedaż.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 31 marca 2016 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy aktywów i świadczenia usług na rzecz Spółki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących ww. sprzedaż - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 marca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy aktywów i świadczenia usług na rzecz Spółki oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących ww. sprzedaż.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

X (dalej Wnioskodawca lub Spółka lub X) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Polsce i jest zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. Zajmuje się produkcją komponentów i podsystemów z gumy i tworzyw sztucznych na potrzeby branży motoryzacyjnej. Sprzedaż Spółki podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. Spółka nie prowadzi sprzedaży podlegającej zwolnieniu z tego podatku. Nie wykonuje także czynności niepodlegających opodatkowaniu. Wszelkie zakupy dokonywane przez nią są związane z wykonywanymi czynnościami podlegającymi opodatkowaniu ww. podatkiem.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne