21.10.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 21.10.2015, sygn. IPPP3/4512-618/15-2/RD, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-618/15-2/RD

W zakresie braku obowiązku rozpoznania w Polsce wewnątrzwspólnotowego nabycia, dostawy krajowej oraz zgłoszenia rejestracyjnego dla podatku VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2015 r. (data wpływu 21 lipca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji z tytułu dokonywanych transakcji jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji z tytułu dokonywanych transakcji.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (zwana dalej Spółką) to spółka prawa niemieckiego, której siedziba działalności gospodarczej znajduje się na terytorium Niemiec. Spółka jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej w Niemczech. Spółka nie posiada w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. nr 177, poz. 1054) - dalej jako ustawa o VAT. Spółka nie dokonała rejestracji dla celów rozliczeń podatku od towarów i usług (zwanym dalej również podatkiem VAT) w Polsce.

Spółka dokonuje sprzedaży towarów na rzecz klientów końcowych, tj. firm polskich, niemieckich oraz przedsiębiorców z innych niż Polska i Niemcy państw członkowskich. Klienci końcowi to podmioty zarejestrowane jako podatnicy VAT w Polsce (w przypadku polskich firm) bądź jako podatnicy podatku od wartości dodanej (w odniesieniu do przedsiębiorców niemieckich i firm zlokalizowanych w innych państwach członkowskich).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne