Interpretacja indywidualna z dnia 15.07.2015, sygn. IPPP3/4512-459/15-2/RD, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-459/15-2/RD
W zakresie zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkolenia lotniczego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 czerwca 2015 r. (data wpływu 2 czerwca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleń lotniczych jest:
- prawidłowe w kwestii zwolnienia od podatku szkolenia modułowego do licencji zawodowej, usługi wykonywania nalotu dla osób które ukończyły program szkolenia zawodowego ale nie mają wylatanych wymaganych 200 h, szkolenia instruktorskiego dla osób posiadających licencję pilota turystycznego, oraz usługi szkolenia dla osób posiadających licencję zawodową polegające na utrzymaniu zdobytych umiejętności i praktyk,
- nieprawidłowe w kwestii zwolnienia od podatku wymagalnego nalotu dla osób posiadających licencję pilota turystycznego, które chcą rozpocząć szkolenie do licencji zawodowej, lecz nie posiadają jeszcze wymaganego do rozpoczęcia programu szkolenia nalotu 150 h.
UZASADNIENIE
W dniu 2 czerwca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych przez Wnioskodawcę usług szkoleń lotniczych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka T. prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Ewidencja księgowa spółki prowadzona jest w formie ksiąg rachunkowych. Jednym z rodzajów działalności spółki jest prowadzenie certyfikowanego ośrodka szkolenia lotniczego. Spółka posiada certyfikat dla zatwierdzonych organizacji szkolenia wydany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC). Ośrodek nie jest objęty systemem oświaty w myśl przepisów o systemie oświaty, w związku z tym nie świadczy usług szkoleniowych jako jednostka objęta systemem oświaty i nie korzysta ze zwolnień w podatku VAT z tego tytułu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty