Interpretacja indywidualna z dnia 16.03.2015, sygn. IPPP3/443-1232/14-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1232/14-2/KB
W zakresie określenia miejsca dostawy towarów
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 10 grudnia 2014 r. (data wpływu 17 grudnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca dostawy towarów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 grudnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca dostawy towarów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
P. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółką prawa handlowego, zarejestrowaną w dniu 29 stycznia 2010 r. w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Pod przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż hurtowa paliw i produktów pochodnych 4671Z wg klasyfikacji PKD 2007. Spółka rozpoczęła działalność w lutym 2010 roku i do dnia dzisiejszego nie posiada koncesji w zakresie obrotu paliwami i produktów pochodnych. Do momentu jej otrzymania Spółka nie może dokonywać w kraju obrotu gazem w związku z powyższym nie może występować jako importer towaru i wprowadzać go na polski (unijny) obszar celny. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest zakup paliw poza terytorium RP i odsprzedaż tego towaru poza granicami kraju łącznie z usługą transportową zgodnie z regułami INCOTERMS, które regulują kwestie związane z transportem produktów. Zgodnie z prawem energetycznym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1059 z późn. zm.) działalność taka nie wymaga uzyskania koncesji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Informujemy również, że Spółka P. nie posiada zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego, ani nie zamierza o niego występować, co jest równoznaczne, że nie jest zobowiązana do dokonania odprawy celnej importowej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty