14.01.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 14.01.2015, sygn. IPPP2/443-1065/14-2/RR, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1065/14-2/RR

Zwolnienia od podatku organizowanych przez Wnioskodawcę egzaminów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony  przedstawione we wniosku z dnia 23 października 2014 r. (data wpływu 27 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku organizowanych przez Wnioskodawcę egzaminów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku organizowanych przez Wnioskodawcę egzaminów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Stowarzyszenie poprzez swoje jednostki organizacyjne, tj. Instytut oraz Oddziały Okręgowe, w ramach których działają niepubliczne placówki kształcenia ustawicznego, wpisane na podstawie art. 82 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz. U. z 2004 Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) do ewidencji placówek niepublicznych prowadzonej przez właściwe jednostki samorządu terytorialnego, prowadzi m.in działalność szkoleniową w zakresie przygotowania do zawodu księgowego, zgodnie z klasyfikacją zawodów wynikającą z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 760).

Część usług szkoleniowych świadczonych przez Stowarzyszenie, prowadzona w formie kursów o ściśle określonym wymiarze czasowym, objętych jest wewnętrzną certyfikacją zawodu księgowego na czterech poziomach (księgowy, specjalista rachunkowości, główny księgowy i dyplomowany księgowy), po ukończeniu którego i zdaniu egzaminu końcowego przed powołanymi Komisjami Egzaminacyjnymi, jednostki te potwierdzają uzyskanie kwalifikacji Certyfikatem właściwym dla określonego poziomu ścieżki certyfikacyjnej. Przy czym egzaminy końcowe na pierwszych trzech poziomach ścieżki certyfikacyjnej przeprowadzają Komisje Egzaminacyjne Okręgowe (po zakończeniu określonego kursu odbytego w niepublicznej placówce kształcenia działające przy danym Oddziale Okręgowym), zaś egzamin końcowy na czwartym poziomie - dyplomowanego księgowego - Główna Komisja Egzaminacyjna powołana przy Zarządzie Głównym po odbyciu kursu w okręgowych niepublicznych placówkach kształcenia.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne