Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2015, sygn. ILPP4/4512-1-20/15-4/ISN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-20/15-4/ISN
Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla czynności zabudowy wnękowej wykonywanej w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2015 r. (data wpływu 19 stycznia 2015 r.) uzupełnionym pismem z dnia 19 marca 2015 r. (data wpływu 23 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla czynności zabudowy wnękowej wykonywanej w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla czynności zabudowy wnękowej wykonywanej w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 19 marca 2015 r. (data wpływu 23 marca 2015 r.) o informacje doprecyzowujące opis sprawy.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, przedmiotem której jest produkcja mebli na wymiar, w tym zabudów wnękowych. Zainteresowany jest czynnym podatnikiem VAT. Usługa wykonania zabudowy wnękowej (szafy wnękowej) polega na zaprojektowaniu lub wykorzystaniu projektu odbiorcy usługi, wykonaniu, dopasowaniu i montażu zabudowy. Szafy wnękowe, które wytwarza Wnioskodawca, stanowią trwałe elementy połączone ze ścianami, niemożliwe (bez demontażu) do przeniesienia w inne miejsce. Są montowane zarówno we wnękach ściennych, jak również trwale mocowane do podłogi i sufitu mieszkania. Zainteresowany świadczy usługi m.in. w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym. Za wykonane usługi wystawia faktury VAT ze stawką 23%. Jednak w związku z uchwałą NSA podjętą w składzie 7 sędziów z dnia 24 czerwca 2013 r. (sygn. I FPS 2/13) rozważa on zastosowanie dla usług zabudowy wnękowej świadczonej w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym stawki VAT 8%.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty