15.01.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 15.01.2015, sygn. ILPP2/443-1156/14-2/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1156/14-2/AD

Podatek od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 9 października 2014 r. (data wpływu 21 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla świadczonych usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka A Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką) z siedzibą w Polsce prowadzi Kompleks sportowo-rekreacyjny typu aquapark. Osoby, które chcą korzystać z usługi Spółki mogą wykupić bilety czasowe (1-2-3-godzinna i całodzienne), na jedną z niżej wymienionych trzech stref:

  • niebieską (sportową), uprawniającą do korzystania z basenu sportowego oraz siłowni,
  • zieloną (rekreacyjną i sportową), uprawniającą do korzystania z aquaparku oraz basenu sportowego i siłowni,
  • żółtą, uprawniającą do korzystania z różnego rodzaju saun (kilkanaście saun), a także wszystkich obiektów znajdujących się w strefie niebieskiej i zielonej.

Dodatkowo w strefie żółtej znajdują się gabinety spa, w których wykonywane są zabiegi, które są płatne odrębnie. Cena biletów do strefy żółtej nie obejmuje usług wykonywanych w gabinetach spa.

Korzystanie przez klientów z wykupionych biletów polega na tym, że mogą oni swobodnie poruszać się w ramach wykupionej strefy i sami decydują, ile czasu spędzą w danej części obiektu. Oznacza to, że np. klient, który wykupił bilet na pobyt w strefie żółtej może cały czas przebywać tylko w saunie, albo w aquaparku, albo na basenie sportowym lub siłowni albo wedle swojej woli podzielić ten czas pomiędzy te części. Poszczególne strefy są wydzielone (rozdzielone kołowrotami i bramkami uchylnymi).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne