13.11.2015 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 13.11.2015, sygn. ITPP1/4512-876/15/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-876/15/BS

Interpretacja przepisów prawa podatkowego, dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług transportu sanitarnego oraz ratownika medycznego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 września 2015 r. (data wpływu 14 września 2015 r.) uzupełnionym w dniu 2 listopada 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług transportu sanitarnego oraz ratownika medycznego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 września 2015 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 2 listopada 2015 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług transportu sanitarnego oraz pracy ratownika medycznego.

We wniosku oraz uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi indywidualną działalność gospodarczą nie jest zakładem medycznym. Jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT, podatek dochodowy opłaca na zasadach ogólnych według skali podatkowej, główny rodzaj prowadzonej działalności według PKD 49.39.Z Pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany.

Podatnik świadczy usługi transportu sanitarnego. Do obowiązków wykonawcy należy świadczenie usług transportu sanitarnego oraz materiałów biologicznych i innych materiałów medycznych. W praktyce jest to głównie transport chorych na badania i operacje, sporadycznie jest to transport materiałów medycznych krew, dokumentacji pacjentów. Usługi świadczone są przeznaczonymi do tego celu specjalistycznymi pojazdami. W dowodach rejestracyjnych w pozycji rodzaj pojazdu/przeznaczenie widnieje wpis: samochód specjalny, karetka sanitarna. Pojazdy te są własnością podatnika i stanowią środki trwałe. Do tej pory podatnik opodatkowywał wykonywane usługi transportu sanitarnego i stosował stawkę VAT w wysokości 8%.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne