Interpretacja indywidualna z dnia 27.10.2014, sygn. IPPP3/443-757/14-2/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-757/14-2/ISZ
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z produkcją filmu
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29 lipca 2014 r. (data wpływu 4 sierpnia 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dotacji na pokrycie kosztów produkcji filmu oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z produkcją filmu - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 sierpnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dotacji na pokrycie kosztów produkcji filmu oraz w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z produkcją filmu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
I. Sp. z o.o. (dalej: Spółka) prowadzi działalność w zakresie produkcji audiowizualnej i profesjonalnie zajmuje się produkcją filmową. W ramach prowadzonej działalności Spółka realizuje m.in. produkcje filmów i reklam telewizyjnych. W bieżącym roku Spółka planuje rozpocząć produkcję pełnometrażowego filmu, którego dystrybucja będzie miała miejsce w kinach w Polsce i zagranicą. Ze względu na istotne nakłady finansowe niezbędne do realizacji przedsięwzięcia, Spółka podjęła działania zmierzające do pozyskania dotacji z krajowych i zagranicznych instytucji wspierających produkcję filmową. W zależności od powodzenia podjętych starań Spółka może pozyskać na realizację filmu dotację z krajowych lub zagranicznych środków publicznych, w tym m.in. z Państwowego Instytutu lub Ministerstwa Kultury lub środków publicznych pochodzących z funduszy Unii Europejskiej przyznawanych przez inne instytucje (np. ambasadę) - i przeznaczonych na dofinansowanie przedsięwzięć audiowizualnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty