08.10.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 08.10.2014, sygn. IPPP2/443-693/14-2/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-693/14-2/AO

Czy Spółka prawidłowo postąpiła wystawiając fakturę korygującą, zwiększając podstawę opodatkowania o wartość niezwróconych opakowań?Czy Spółka wystawiając ww. korektę, prawidłowo zastosowała stawkę VAT 5% tj. stawkę właściwą dla sprzedawanego towaru?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy ‑ przedstawione we wniosku z 14 lipca 2014 r. (data wpływu 21 lipca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości podwyższenia podstawy opodatkowania o wartość niezwróconych opakowań i zastosowanej stawki podatku VAT - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 lipca 2014 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości podwyższenia podstawy opodatkowania o wartość niezwróconych opakowań i zastosowanej stawki podatku VAT.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Przedmiotem działalności Spółki jest między innymi produkcja i sprzedaż mięsa drobiowego i jego przetworów. W ramach prowadzonej działalności firma sprzedając ww. wyroby, pakuje je w pojemniki, a następnie ustawia je na paletach drewnianych EURO bądź paletach plastikowych w celu ułatwienia transportu. Ww. opakowania są opakowaniami zwrotnymi, za które Spółka nie pobiera opłat, a jedynie wystawia dokument wydania kaucji (WKA), na którym określa ilość wydanych opakowań oraz ich wartość. Jeśli zwrot ww. opakowań następuje w terminie określonym w umowie, bądź w przypadku braku umowy przed upływem 60 dnia od dnia wydania, wówczas firma wystawia dokument zwrotu opakowań (PKA), który zawiera zwróconą ilość i wartość. Firma prowadzi ewidencję wydanych i zwróconych opakowań zwrotnych (ewidencjonuje dokumenty WKA i PKA w podziale na kontrahenta).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne