24.09.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.09.2014, sygn. IPPP2/443-618/14-2/KOM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-618/14-2/KOM

Zastosowanie zwolnienia od podatku usług superwizji świadczonych na rzecz psychologów, psychoterapeutów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 24 czerwca 2014 r. (data wpływu 30 czerwca 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług superwizji świadczonych na rzecz psychologów, psychoterapeutów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 czerwca 2014 r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług superwizji świadczonych na rzecz psychologów, psychoterapeutów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie pomocy psychologicznej, prowadzenia terapii psychologicznej (psychoterapii) dla młodzieży i dorosłych, a także działalność w zakresie konsultacji, porad oraz superwizji świadczonych przez Spółkę na rzecz szkolących się psychologów-psychoterapeutów. Wnioskodawca jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT.

Superwizje są przeznaczone dla osób, które na co dzień pracują z pacjentami i zawodowo udzielają wsparcia lub pomocy psychologicznej. Ze względu na superwizyjny charakter spotkań wymagane jest, aby uczestnik pracował bądź odbywał staż lub wolontariat powiązany ze wspieraniem lub pomocą psychologiczną. Superwizja służy weryfikacji przyjętego procesu leczenia, profilaktyce oraz poprawie zdrowia terapeutów. Celem superwizji jest profilaktyka, poprawa i utrzymanie zdrowia osób na co dzień zajmujących się pomocą psychologiczną prowadzoną w różnych środowiskach (hospicja, ośrodki wychowawcze, ośrodki pomocy rodzinie, domy pomocy społecznej, ....), a także nabywanie specjalistycznej wiedzy przydatnej w efektywnym wspieraniu i pomaganiu, zarówno w kontakcie indywidualnym, jak i w pracy środowiskowej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne