Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2014, sygn. IPPP2/443-372/14-2/JW/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-372/14-2/JW/DG
W zakresie stawki podatku na sprzedaż okularów korekcyjnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki - przedstawione we wniosku z dnia 15 kwietnia 2014 r. (data wpływu 22 kwietnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż okularów korekcyjnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku na sprzedaż okularów korekcyjnych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, prowadzi działalność gospodarczą. Przedmiotem tejże działalności jest m.in. sprzedaż wyrobów medycznych - okularów korekcyjnych, dla których Spółka zamierza zastosować 8% stawkę VAT przy ich sprzedaży uznając, że stawka 8% w tym przypadku ma zastosowanie bez względu na symbol PKWiU wyrobu. Spółka jest Autoryzowanym Przedstawicielem producenta okularów korekcyjnych w UE, jest zarazem importerem powyższych okularów. Okulary są oznakowane symbolem CE i nr tego certyfikatu, posiadają logo i dane autoryzowanego dystrybutora tj. Spółki, a producent posiada odpowiedni certyfikat CE, który Spółka wraz z odpowiednimi dokumentami i wzorem wyrobu przedłożyła w dniu 24 marca 2014 r. w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dokonując zgłoszenia ww. wyrobu jako wyrobu medycznego, zgodnie z zaleceniem Ustawodawcy, że autoryzowany przedstawiciel mający miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dokonuje zgłoszenia wyrobu do Prezesa Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, co najmniej na 14 dni przed pierwszym wprowadzeniem do obrotu albo przekazaniem do oceny działania.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty