17.06.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 17.06.2014, sygn. IPPP2/443-338/14-2/KBr, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-338/14-2/KBr

uznanie świadczonych usług obejmujących zapewnienie pakietu konferencyjnego za usługę turystyki i prawa do zastosowania szczególnej procedury opodatkowania podatkiem VAT

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki - przedstawione we wniosku z dnia 8 kwietnia 2014 r. (data wpływu 10 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania świadczonych usług obejmujących zapewnienie pakietu konferencyjnego za usługę turystyki i prawa do zastosowania szczególnej procedury opodatkowania podatkiem VAT jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania świadczonych usług obejmujących zapewnienie pakietu konferencyjnego za usługę turystyki i prawa do zastosowania szczególnej procedury opodatkowania podatkiem VAT.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca nazwany dalej Spółką jest wpisany na listę organizatorów turystyki. Spółka bierze udział w przetargach mających za przedmiot organizację konferencji lub zakwaterowania w określonym w ogłoszeniu o przetargu okresie i miejscu. Przetarg obejmuje organizację konferencji lub szkolenia lub zakwaterowania w określonym mieście, wskazanym przez zamawiającego. W celu złożenia oferty zamawiającemu Spółka zbiera oferty od hoteli, dokonuje ich weryfikacji pod kątem warunków przetargu, negocjuje ceny, a następnie składa ofertę zamawiającemu. Spółka przygotowując ofertę do przetargu zbiera oferty z różnych hoteli, wybiera najbardziej korzystną i tą ofertę przedstawia zamawiającemu przystępując do przetargu.

Miejsca zakwaterowania są ustalone, ponieważ w ofercie należy podać konkretny hotel (czasami podawany jest alternatywny, w przypadku braku miejsc). Wynagrodzenie jest ustalane w umowie i może być to być np. ustalona cena pokoju, cena pokoju ze śniadaniem lub za cały pakiet konferencyjny.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne