Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2014, sygn. IPPP2/443-345/14-3/AO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-345/14-3/AO
w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT z faktur dokumentujących zakup samochodów osobowych po zakończeniu umów leasingu dokonany w celu dalszej odsprzedaży tych samochodów (przepisy od 01.04.2014 r.)
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy ‑ przedstawione we wniosku z 10 kwietnia 2014 r. (data wpływu 14 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT z faktur dokumentujących zakup samochodów osobowych po zakończeniu umów leasingu dokonany w celu dalszej odsprzedaży tych samochodów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 kwietnia 2014 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT z faktur dokumentujących zakup samochodów osobowych po zakończeniu umów leasingu dokonany w celu dalszej odsprzedaży tych samochodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
W ramach swojej działalności Wnioskodawca zajmuje się m.in. sprzedażą leków poprawiających stan zdrowia i jakość życia chorych. Z tego tytułu Spółka jest podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).
W związku z prowadzoną działalnością Wnioskodawca zawiera umowy leasingu samochodów osobowych. Co do zasady przedmiotowe umowy przewidują możliwość wykupu samochodów przez Spółkę po upływie okresu trwania umowy. W tym zakresie po zakończeniu umów leasingu, jeżeli Spółka uznaje, iż nabycie samochodu z ekonomicznego punktu jest dla niej korzystne, ponieważ może sprzedać nabyty samochód z zyskiem, Wnioskodawca dokonuje zakupu danego samochodu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty