Interpretacja indywidualna z dnia 11.06.2014, sygn. IPPP3/443-349/14-2/MKw, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-349/14-2/MKw
Przeliczenie na złote kwot określonych w walucie obcej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 kwietnia 2014 r. (data wpływu 16 kwietnia 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przeliczenia na złote kwot określonych w walucie obcej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie przeliczenia na złote kwot określonych w walucie obcej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka C. spółka komandytowa (Wnioskodawca) jest Kancelarią Prawną, która w ramach prowadzonej działalności świadczy usługi prawne na rzecz podmiotów zarejestrowanych w Polsce jako czynni podatnicy podatku VAT, dla podmiotów z krajów Unii Europejskiej oraz dla podmiotów spoza krajów Unii Europejskiej, faktury za usługi świadczone na rzecz podmiotów spoza terytorium Polski niezarejestrowanym w Polsce na potrzeby podatku VAT są wystawiane przez Wnioskodawcę w walucie obcej, np. w euro, funtach brytyjskich lub dolarach amerykańskich.
Usługi świadczone przez Wnioskodawcę są co do zasady opodatkowane standardową stawką podatku VAT w wysokości 23%. Jednakże, na podstawie art. 28b ustawy o VAT, w przypadku usług świadczonych na rzecz podmiotów z państw Unii Europejskiej innych niż Polska miejscem wykonania usług świadczonych przez wykonawcę jest miejsce siedziby usługobiorcy, czyli inne niż Polska państwo Unii Europejskiej. W związku z tym usługi te nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce. Podobnie usługi prawne świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz podmiotów spoza Unii Europejskiej na podstawie art. 28l ustawy o VAT nie podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty