Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2014, sygn. IPPB2/436-213/14-4/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/436-213/14-4/AF
Czynność wypłaty dywidendy w formie rzeczowej w drodze transferu udziałów, nie została wymieniona w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Zatem, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 16 kwietnia 2014 r. (data wpływu 22 kwietnia 2014 r.) uzupełnionym pismem z dnia 28 kwietnia 2014 r. (data wpływu 2 maja 2014 r.) oraz pismem z dnia 8 maja 2014 r. (data wpływu 12 maja 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wypłaty dywidendy w formie rzeczowej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych wypłaty dywidendy w formie rzeczowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
V. S.A. (dalej: V. SA lub Wnioskodawca) jest podmiotem gospodarczym posiadającym siedzibę w Luksemburgu, podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: CIT) w Luksemburgu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (Wnioskodawca jest luksemburskim rezydentem podatkowym). V. SA posiada udziały w spółkach działających w różnych państwach, w szczególności V. SA posiada akcje w spółce L. N.V. (dalej: L. NV), która jest podmiotem gospodarczym posiadającym siedzibę w Holandii, podlegającym opodatkowaniu CIT w Holandii od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (L. NV jest holenderskim rezydentem podatkowym).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty