27.05.2014 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2014, sygn. IPPP1/443-386/14-2/IGo, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-386/14-2/IGo

Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług medycznych oraz prawo do odliczenia kwoty podatku VAT w stanie prawnym obowiązującym do 1 lipca 2011 roku.

Na podstawie art. 14b §  1 i §  6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz §  7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 27 marca 2014 r. (data wpływu 4 kwietnia 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług oraz prawa do odliczenia kwoty podatku VAT w stanie prawnym obowiązującym do 1 lipca 2011 roku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku VAT świadczonych usług oraz prawa do odliczenia kwoty podatku VAT w stanie prawnym obowiązującym do 1 lipca 2011 roku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością , w ramach podmiotów leczniczych, prowadzi działalność w zakresie wysokospecjalistycznej medycyny, w tym związaną z prowadzeniem oddziałów szpitalnych oraz wykonywaniem praktyki lekarskiej ogólnej i specjalistycznej.

Działalność ta obejmuje w szczególności:

  • kardiologię interwencyjną,
  • zabiegową elektrofizjologię,
  • leczenie chorób układu krążenia i układu naczyniowego.

Spółka stworzyła w ... oddział kardiologii-interwencyjnej , który, jako niepubliczny zakład opieki zdrowotnej (NZOZ od początku 2012 roku został zamieniony na podmiot leczniczy), rozpoczął w lutym 2011 r. świadczenie usług medycznych związanych z leczeniem schorzeń układu krążenia. Obecnie świadczenia są co do zasady realizowane w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Tym niemniej możliwe jest również ich zapewnienie poza kontraktem NFZ, w oparciu o płatność pobieraną bezpośrednio od pacjenta.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne