Interpretacja indywidualna z dnia 26.03.2014, sygn. IPPP1/443-83/14-2/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-83/14-2/MPe
w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych na podstawie umowy koprodukcyjnej oraz prawa do odliczenia podatku
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 24 stycznia 2014 r. (data wpływu 27 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych na podstawie umowy koprodukcyjnej oraz prawa do odliczenia podatku jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 stycznia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wykonywanych na podstawie umowy koprodukcyjnej oraz prawa do odliczenia podatku.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca, Spółka) jest wydawnictwem wchodzącym w skład międzynarodowej federacji wydawców G.E . Wnioskodawca jako część koncernu mediowego stale inwestuje w nowe projekty. W chwili obecnej rozważana jest koncepcja wystąpienia Wnioskodawcy jako koproducenta filmu fabularnego w rozumieniu Ustawy z dnia 30 czerwca 2005 roku o kinematografii (dalej: Ustawa o kinematografii). W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca zamierza zawierać stosowne umowy koprodukcyjne z podmiotami będącymi producentami filmów (dalej: Producent), których przedmiotem ma być produkcja filmów (dalej: ,Film, Filmy). W realizacji takich przedsięwzięć oprócz Wnioskodawcy mogą brać udział także inne podmioty, występujące w roli Koproducentów. Umowy koprodukcyjne będą przedstawiać m.in.: opis przedsięwzięcia, określenie budżetu przedsięwzięcia, charakter udziału w przedsięwzięciu poszczególnych stron umowy, wartość wkładu, wyliczenie pól eksploatacji przyszłego filmu oraz procentowy udział w prawach do filmu w wysokości ustalonej pomiędzy stronami wynikający bezpośrednio z wysokości wniesionego wkładu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty