Interpretacja indywidualna z dnia 03.11.2014, sygn. IBPBI/2/423-971/14/MO, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/2/423-971/14/MO
1. Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na nabycie warrantów subskrypcyjnych, wydawanych członkom zarządu Wnioskodawcy i spółek z grupy w ramach programu motywacyjnego? 2. W razie pozytywnej odpowiedzi na pierwsze pytanie, w którym momencie Wnioskodawca może zaliczyć wskazane wydatki do kosztów uzyskania przychodów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 3 lipca 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku, który wpłynął do tut. BKIP 6 sierpnia 2014 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na wykup warrantów subskrypcyjnych wydawanych w ramach programu motywacyjnego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 sierpnia 2014 r. wpłynął do tut. BKIP wniosek Spółki o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez Spółkę na wykup warrantów subskrypcyjnych wydawanych w ramach programu motywacyjnego.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca prowadzi działalność w formie spółki komandytowo-akcyjnej. Wnioskodawca, wraz z inną spółką kapitałową są wyłącznymi wspólnikami spółki komandytowej. Spółka komandytowa jest spółką dominującą w stosunku do innych spółek handlowych. Wnioskodawca prowadzi działalność w zakresie zarządzania opisanymi spółkami oraz prowadzenia spraw spółek, w których jest komplementariuszem (spółki te w dalszej części wniosku zwane będą: Grupą). Wnioskodawca posiada istotny udział w zysku powyższej spółki komandytowej oraz posiada decydujący wpływ na działalność tej spółki, a tym samym posiada pośrednio decydujący wpływ na działalność spółek wchodzących w skład Grupy, o których mowa powyżej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty