Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2014, sygn. IBPP3/443-382/14/JP, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-382/14/JP
ufiskalnienie kasy rejestrującej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 28 marca 2014 r. (data wpływu 2 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ufiskalnienia kasy rejestrującej jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 kwietnia 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ufiskalnienia kasy rejestrującej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny (zdarzenie przyszłe):
W związku z planem otwarcia nowego punktu sprzedaży w dniu 1 kwietnia 2011 r. zakupiona została nowa kasa fiskalna . Niestety, do otwarcia nowego punktu nie doszło, kasa nie została ufiskalniona i służyła do szkolenia nowego personelu w zakresie obsługi. Rozwój firmy spowodował bieżące zapotrzebowanie ww. kasy w charakterze nowego stanowiska kasowego co wymaga jej ufiskalnienia. Kasa w momencie zakupu miała aktualna homologację ministerstwa finansów.
W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie:
Czy ufiskalnienie tej kasy jest zgodne z aktualnymi przepisami...
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty