Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2014, sygn. ILPP2/443-977/13-2/MN, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-977/13-2/MN
Czy z uwagi na niewielkie obroty osiągnięte w poprzednich latach, nieprzekraczające w żadnym roku od rozpoczęcia działalności gospodarczej 150.000 zł, Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT, określonego w art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, do czasu nie przekroczenia limitu zwolnienia, na dzień dzisiejszy limit ten wynosi 150.000 zł, z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 8 października 2013 r. (data wpływu 10 października 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia podmiotowego od podatku VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia podmiotowego od podatku VAT.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą od 1991 r. jako biuro rachunkowe w zakresie usług rachunkowo-księgowych, sklasyfikowaną według PKD 2008 pod symbolem 69.20.Z usługi rachunkowo-księgowe i w zakresie audytu; usługi doradztwa podatkowego, polegającej na kompleksowej obsłudze firm. Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług od 1993 r. Posiada certyfikat Ministerstwa Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Czynności jakie Wnioskodawca wykonuje dla swoich klientów ograniczają się do prowadzenia ksiąg rachunkowych, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, prowadzenia rejestrów sprzedaży i zakupów VAT i przygotowywania na ich podstawie deklaracji w zakresie podatku od towarów i usług, prowadzenia ewidencji środków trwałych, sporządzania deklaracji podatkowych, sporządzania i naliczania list płac, sporządzania stosownych deklaracji do ZUS, prowadzenia akt pracowniczych, wypełniania i podpisywania również w imieniu podatników na podstawie udzielonego, szerokiego pełnomocnictwa wszelkich deklaracji podatkowych związanych z prowadzoną przez klientów działalnością.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty