Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2014, sygn. ITPP2/443-1262/13/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1262/13/AD
Zwolnienie od podatku świadczonych usług szkoleniowych.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 20 listopada 2013 r. (data wpływu 22 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 22 listopada 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Firma Pani prowadzi działalność gospodarczą w zakresie PKD (2007) 8559.B Pozostałe formy edukacji gdzie indziej niesklasyfikowane. Nie jest jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu art. 43 ust. 1 pkt 26 ustawy o podatku od towarów i usług. Prowadzi działania w ramach umowy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, której przedmiotem jest zorganizowanie i przeprowadzenie szkoleń w ramach projektu PO KL współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest (m. in. przekwalifikowanie zawodowe osób aktualnie nieaktywnych zawodowo) aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, pomoc w wejściu lub powrocie na rynek pracy, zdobycie podstawowych umiejętności do podjęcia pracy. W ramach przedmiotu umowy zobowiązana jest Pani do zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń kompetencyjnych i aktywizujących dla grupy osób w wieku aktywności zawodowej. Zakres programowy poszczególnych bloków szkoleniowych obejmuje: Warsztaty aktywizacji zawodowej (odbudowanie zdolności i nabycie umiejętności niezbędnych do wejścia na rynek pracy poprzez nabycie umiejętności przygotowania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej, pozyskiwanie ofert zatrudnienia, dopasowanie swoich kwalifikacji do oczekiwań pracodawcy), Trening komunikacji interpersonalnej (rozpoznanie własnych zasobów ważnych w decydowaniu o sobie, wyposażenie w podstawowe umiejętności społeczne niezbędne przy zespołowym wykonaniu zadań, nabycie umiejętności komunikacji interpersonalnej, niezbędnej w pracy zawodowej), w tym Coaching (zbudowanie lepszej relacji z samym sobą, większa akceptacja, świadomość swoich wartości potrzeb oraz osiągnięcie pierwotnie postawionego celu zawodowego), Poradnictwo wizażysty (udoskonalenie sposobu prezentacji i wyglądu zewnętrznego, ogólna poprawa samopoczucia i pewności siebie oraz dostarczenie uczestnikom praktycznych wskazówek, jak podkreślić swój wygląd i kreować styl adekwatny do okoliczności związanych z rozmową kwalifikacyjną i pracą zawodową ), Kasjer, fakturzysta z obsługą kas fiskalnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty