Interpretacja indywidualna z dnia 24.01.2014, sygn. ITPP1/443-1100/13/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1100/13/BS
Stawka podatku dla usług polegających na umożliwieniu klientom skorzystania z atrakcji znajdujących się w parku rozrywki.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 z póżn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 15 października 2013 r. (data wpływu 24 października 2013 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie podstawy do zastosowania stawki podatku dla usług związanych ze wstępem do parku rozrywki jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 października 2013 r. został złożony wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie podstawy do zastosowania stawki podatku dla usług związanych ze wstępem do parku rozrywki.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca zamierza prowadzić działalność w zakresie usług rekreacyjnych. W ramach prowadzonej działalności klienci będą mieli możliwość korzystania ze wszystkich obiektów znajdujących się w parku linowym Wnioskodawcy, po zakupieniu biletu wstępu. Jednorazowy bilet wstępu będzie uprawniał do korzystania ze wszystkich zamontowanych w nim urządzeń oraz atrakcji znajdujących się w parku linowym, w tym m. in. z torów linowych, zjazdu tyrolskiego, trampolin czy pompowanych zamków. Do parku rozrywki sprzedawane będą bilety ulgowe oraz normalne, w zależności od posiadanego przez klienta wieku. Cena biletu zależna będzie od czasu, na jaki klient zamierza wykupić bilet wstępu. Reasumując, w ramach jednorazowego biletu wstępu do parku rozrywki, dzieci oraz dorośli będą mogli korzystać przez określony czas z wszelkich dowolnych obiektów oferowanych przez wnioskodawcę w parku rozrywki. W związku z powyższym wnioskodawca zobowiązany jest do opodatkowania oferowanych przez siebie usług, związanych z udostępnianiem obiektów znajdujących się w parku linowym, stawką podatku VAT w wysokości 8%.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty