Interpretacja indywidualna z dnia 13.11.2013, sygn. IPPP3/443-755/13-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-755/13-2/LK
Opodatkowania czynności przekazanie Produktów w ramach świadczonych usług, oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przy nabyciu Produktów, które następnie są przekazywane osobom trzecim
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 07.08.2013 r. (data wpływu 14.08.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności przekazanie Produktów w ramach świadczonych usług, oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przy nabyciu Produktów, które następnie są przekazywane osobom trzecim jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14.08.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności przekazanie Produktów w ramach świadczonych usług oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego przy nabyciu Produktów, które następnie są przekazywane osobom trzecim.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka z o.o. (dalej: Spółka) jest częścią międzynarodowego koncernu farmaceutycznego B., zajmującego się wytwarzaniem i obrotem specjalistycznymi produktami leczniczymi. Przed wprowadzeniem produktów leczniczych na rynek lub rozszerzeniem wskazań zastosowania produktów leczniczych koncern B. przeprowadza badania kliniczne. Dla jednego z produktów leczniczych dla którego badanie kliniczne prowadzone jest w Polsce i wkrótce ma być zakończone, korporacja B. zatwierdziła program kontynuowania leczenia pacjentów tym produktem leczniczym w ramach Post Study Drug Program - program leczenia po badaniu klinicznym (dalej: PSDP). Zatwierdzony przez korporację B. program PSDP polegać ma na prowadzeniu monitorowania wybranych pacjentów uczestniczących w badaniu klinicznym po zakończeniu formalnego badania klinicznego. W ramach programu monitorowania Spółka będzie dostarczała produkty lecznicze w opakowaniach komercyjnych (takich samych jak przeznaczonych do normalnej sprzedaży) do pacjentów, którzy wcześniej uczestniczyli w badaniu klinicznym, które to wkrótce ma być zakończone. Dostarczanie produktów leczniczych do pacjentów będzie dokonywane za pośrednictwem podmiotu trzeciego będącego spółką wyspecjalizowaną w obrocie lekami szpitalnymi. Zatwierdzony przez korporpcję B. program PSDP ma trwać nie dłużej niż 2 lata oraz nie dłużej niż do czasu, gdy dany produkt leczniczy zostanie refl.indowany w ramach programów lekowych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty