24.06.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2013, sygn. IPPP3/443-250/13-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-250/13-2/KB

W związku z likwidacją działalności, stosownie do przepisu art. 91 ust. 7 ustawy w zw. z art. 91 ust. 2, konieczne jest dokonanie częściowej korekty podatku odliczonego od nabytych nakładów z uwzględnieniem 10-letniego okresu korekty.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 20.03.2013 r. (data wpływu 28.03.2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wykazania nabytych nakładów inwestycyjnych w remanencie likwidacyjnym oraz obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28.03.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wykazania nabytych nakładów inwestycyjnych w remanencie likwidacyjnym oraz obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Podatnik nabył w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nakłady do budynku wybudowanego na gruncie, którego był właścicielem. Podmiot sprzedający miał prawo do wybudowania budynku usługowego na gruncie Podatnika na podstawie umowy najmu. Przeniesienie praw do nakładów nastąpiło poprzez zawarcie umowy o przeniesieniu tych praw na właściciela nieruchomości zawartej w formie pisemnej. Przeniesienie praw do nakładów zostało udokumentowane fakturą VAT z wykazanym podatkiem VAT (23%). Podatnik na tej podstawie wprowadził do ewidencji środków trwałych budynek i rozpoczął jego amortyzację. VAT wynikający z transakcji został wykazany, jako VAT naliczony do odliczenia.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne