Interpretacja indywidualna z dnia 18.03.2013, sygn. IBPP2/443-1256/12/BW, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-1256/12/BW
Prawidłowość zastosowania do sprzedaży, oferowanej przez Wnioskodawcę w ramach oferty noclegowej, usługi noclegowej, stawki podatku VAT 8%.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 grudnia 2012r. (data wpływu 18 grudnia 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości zastosowania do sprzedaży, oferowanej przez Wnioskodawcę w ramach oferty noclegowej, usługi noclegowej, stawki podatku VAT 8% jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 grudnia 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości zastosowania do sprzedaży, oferowanej przez Wnioskodawcę w ramach oferty noclegowej, usługi noclegowej, stawki podatku VAT 8%.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest głównie organizacja konferencji, sympozjów naukowych, zjazdów, a także, w mniejszym stopniu, turystyka przyjazdowa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów będących uczestnikami konferencji, Wnioskodawca planuje uelastycznić swoja ofertę w ten sposób, aby klient wypełniając internetowy formularz zgłoszeniowy nie musiał decydować się od razu czy rezerwuje w jego Firmie jedynie uczestnictwo w konferencji, czy też kompleksową usługę zawierającą również noclegi na czas trwania konferencji. Aktualnie w systemie Wnioskodawcy klient może się zalogować tylko raz i z doświadczenia Wnioskodawca wie, że odkłada decyzję z rejestracją (prawdopodobnie planując, że spróbuje dokonać rezerwacji noclegów we własnym zakresie), co utrudnia Wnioskodawcy oszacowanie wpływów i co za tym idzie planowanie budżetu. W związku z powyższym Wnioskodawca zamierza przedstawić klientom dwie oferty: konferencyjną, w ramach której klient dokonywałby rezerwacji uczestnictwa w konferencji, oraz noclegową w ramach której klient mógłby w późniejszym terminie dokonać za pośrednictwem Wnioskodawcy rezerwacji noclegów, niekoniecznie w terminie ograniczonym czasem trwania konferencji i niekoniecznie tylko dla siebie (wielu klientów przyjeżdża z osobami towarzyszącymi nie będącymi uczestnikami konferencji i chce przedłużyć pobyt w hotelu).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty