25.09.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25.09.2013, sygn. IPTPP4/443-466/13-4/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-466/13-4/BM

Odliczenie strukturą podatku VAT w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2013 r. (data wpływu 4 lipca 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 16 września 2013 r. (data wpływu 17 września 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia strukturą podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia strukturą podatku VAT naliczonego w związku z realizacją projektu pn. .

Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 16 września 2013 r. (data wpływu 17 września 2013 r.) o doprecyzowanie stanu faktycznego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wnioskodawca realizuje projekt .

Celem ogólnym (nadrzędnym) projektu jest rozwój nauki i gospodarki, poprawa zdrowia i warunków życia polskiego społeczeństwa oraz tworzenie nowych, trwałych miejsc pracy w oparciu o innowacyjne rozwiązania uzyskane w wyniku realizacji projektu. Wykorzystanie cukrów, jako surowców odnawialnych do wytwarzania produktów o dużej wartości dodanej, stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla przemysłu m.in. chemicznego, farmaceutycznego, kosmetycznego i spożywczego. Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie roli nauki w rozwoju gospodarczym kraju, wzrost konkurencyjności i innowacyjności przemysłu chemicznego, farmaceutycznego i innych oraz wzrost konkurencyjności i udziału w rynku innowacyjnych produktów polskiej nauki.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne