Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2013, sygn. IPTPP2/443-255/13-4/KW, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/443-255/13-4/KW
W zakresie prawa do zastosowania stawki 0% do dostawy naczep poza granice UE.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 27 marca 2013 r. (data wpływu 2 kwietnia 2013 r.) uzupełnionym pismem z dnia 13 czerwca 2013 r. (data wpływu 17 czerwca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki 0% do dostawy naczep poza granice Unii Europejskiej:
- w przypadku gdy transport towarów organizuje odbiorca końcowy spoza Unii Europejskiej jest nieprawidłowe,
- w pozostałych przypadkach jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 kwietnia 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania stawki 0% do dostawy naczep i zabudowy wywrotki poza granice UE.
Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 13 czerwca 2013 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.
Spółka X S.A. (dalej: Spółka) produkuje naczepy i zabudowy wywrotki. Wnioskodawca na zlecenie firm z różnych krajów Unii Europejskiej (oraz spoza Unii, np. Szwajcaria), będących podatnikami od wartości dodanej (dalej: Zamawiający), produkuje i montuje zabudowy wywrotki na podwoziach ciężarowych (dalej: podwozia). Zamawiający udostępnia Spółce, będące jego własnością podwozia w celu wykonania zabudowy. Podwozia są dostarczane do Wnioskodawcy z siedziby Zamawiającego lub bezpośrednio z fabryki producenta podwozia, znajdującego się w państwie UE. W związku z dostarczeniem podwozia będącego własnością Zamawiającego, nie następuje przeniesienie prawa do rozporządzania pojazdem jak właściciel na Spółkę. Wyprodukowana zabudowa montowana jest na podwoziu będącym własnością Zamawiającego. Następnie Wnioskodawca wystawia fakturę VAT dokumentującą sprzedaż zabudowy na rzecz Zamawiającego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty