Interpretacja indywidualna z dnia 03.07.2013, sygn. IPTPB3/423-135/13-2/GG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB3/423-135/13-2/GG
Od jakiego momentu Spółka była uprawniona do ujęcia w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych znaku towarowego, i konsekwentnie, dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tego Znaku stanowiących koszt uzyskania przychodów Spółki?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r., w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej, przedstawione we wniosku z dnia 3 kwietnia 2013 r. (data wpływu 10 kwietnia 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wniesionego do Spółki aportu w postaci prawa ze zgłoszenia znaku towarowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 kwietnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych od wniesionego do Spółki aportu w postaci prawa ze zgłoszenia znaku towarowego.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony zaistniały stan faktyczny:
Spółka Akcyjna (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) została zawiązana w drugiej połowie roku, tj. w dniu 9 października 2007 r. (akt notarialny), a następnie została wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 3 stycznia 2008 r. Pierwszy rok obrotowy w Spółce trwał od dnia rozpoczęcia działalności do dnia 31 grudnia 2008 r. i nie pokrywał się z rokiem kalendarzowym. Podstawowym przedmiotem działalności gospodarczej Spółki jest prowadzenie serwisu ogumienia oraz hurtowa i detaliczna sprzedaż opon, a także produkcja granulatu gumowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty