19.04.2013 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19.04.2013, sygn. ILPB2/436-15/13-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/436-15/13-2/MK

Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowana przekształcenia spółki jawnej w spółkę komandytowo-akcyjną.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki A Spółka Jawna, przedstawione we wniosku z dnia 16 stycznia 2013 r. (data wpływu 21 stycznia 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowana przekształcenia spółki jawnej w spółkę komandytowo-akcyjną jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21 stycznia 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania przekształcenia spółki jawnej w spółkę komandytowo-akcyjną.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

A Spółka jawna (dalej Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie dystrybucji aparatów słuchowych. Wspólnikami Spółki są dwie osoby fizyczne będące polskimi rezydentami podatkowymi oraz spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będąca polskim rezydentem podatkowym (dalej Obecni Wspólnicy). W ramach reorganizacji działalności, Obecni Wspólnicy Spółki rozważają zmianę jej formy prawnej i przekształcenie Spółki w spółkę komandytowo-akcyjną (dalej SKA) na podstawie art. 551 i nast. ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2000 r. Nr 94, poz. 1037 ze zm., dalej KSH). Zgodnie z planowanym przekształceniem, Obecni Wspólnicy zostaną akcjonariuszami SKA, natomiast komplementariuszem zostanie odrębna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej Komplementariusz), która przystąpi do SKA w drodze wkładu pieniężnego wniesionego na kapitał zapasowy tej spółki.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne