Interpretacja indywidualna z dnia 09.01.2013, sygn. ILPP1/443-950/12-3/NS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-950/12-3/NS
Korekta podatku naliczonego.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Gminy, reprezentowanej przez pełnomocnika radcę prawnego, przedstawione we wniosku z dnia 11 października 2012 r. (data wpływu 15 października 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 października 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie korekty podatku naliczonego.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina X (dalej: Gmina) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT.
Gmina jest właścicielem kilku świetlic wiejskich. Na niektóre z przedmiotowych obiektów Gmina poniosła nakłady inwestycyjne związane m. in. z ich przebudową/rozbudową czy modernizacją. Należą do nich w szczególności świetlice wiejskie w miejscowościach:
- A świetlica wiejska będąca przedmiotem inwestycji modernizacji (oddanej do użytkowania w roku 2010),
- B świetlica wiejska będąca przedmiotem inwestycji modernizacji (oddanej do użytkowania w roku 2011),
- C świetlica wiejska będąca przedmiotem inwestycji modernizacji (oddanej do użytkowania w roku 2011).
Ponadto Gmina planuje dokonywać wydatki inwestycyjne również na pozostałe świetlice, będące jej własnością.
W ramach przedmiotowych wydatków Gmina nabywała/zamierza nabyć towary i usługi związane m. in. ze sporządzeniem dokumentacji projektowej, z wykonaniem prac budowlanych, sprawowaniem nadzoru nad pracami, zakupem materiałów, wyposażenia etc. Ponoszone w tym zakresie wydatki zostały/będą udokumentowane wystawionymi na Gminę przez dostawców/wykonawców fakturami VAT z wykazanymi na nich kwotami VAT. Wartość poszczególnych tego typu inwestycji przekracza/będzie przekraczała każdorazowo 15 tys. PLN netto.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty