Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2013, sygn. ITPP3/443-216/13/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-216/13/AT
Zasady zaokrąglania kwot na fakturach VAT.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 29 kwietnia 2013 r. (data wpływu 2 maja 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania faktur VAT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 maja 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawidłowości wystawiania faktur VAT.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Prowadzi Pan firmę, której przeważającym przedmiotem działalności jest sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw. Na życzenie klientów wystawiane są faktury VAT za pomocą systemu informatycznego. Zdarzają się sytuacje, że wystawiana przez Pana firmę faktura składa się z kilku pozycji każda z nich dotyczy innej usługi. Faktura drukowana jest do wystawionego paragonu fiskalnego (kasa fiskalna zsynchronizowana jest z programem fakturującym). Wszystkie ceny za towary i usługi są cenami brutto (cena netto + VAT).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty