Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2012, sygn. DD3/033/40/CRS/12/PK-835, Minister Finansów, sygn. DD3/033/40/CRS/12/PK-835
opodatkowanie nadwyżki ryczałtu określonego w regulaminie wynagradzania nad wysokością diety wynikającej z rozporządzenia w sprawie podróży krajowych
ZMIANA INTERPRETACJI INDYWIDUALNEJ
Na podstawie art. 14e § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.), Minister Finansów, w związku ze stwierdzeniem nieprawidłowości interpretacji indywidualnej z dnia 27 stycznia 2011 r. Nr IPPB4/415-848/10-4/MP wydanej w imieniu Ministra Finansów przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, zmienia z urzędu wyżej wymienioną interpretację i stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 października 2010 r., uzupełnionym pismem z dnia 21 grudnia 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania nadwyżki ryczałtu określonego w regulaminie wynagradzania nad wysokością diety wynikającej z rozporządzenia w sprawie podróży krajowych, jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 27 stycznia 2011 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając na podstawie § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) wydał w imieniu Ministra Finansów interpretację indywidualną dotyczącą podatku dochodowego od osób fizycznych. Interpretacja wydana została na ww. wniosek złożony w dniu 27 października 2010 r.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca należy do jednej z największych na świecie grup finansowych. Pod globalną marką skupiono dziesiątki towarzystw i spółek, których celem jest zapewnienie klientom bezpieczeństwa finansowego. Spółki Grupy zatrudniają ponad 200 tys. pracowników i specjalistów sprzedaży oraz działają w 56 krajach na pięciu kontynentach. Wnioskodawca dokonuje dystrybucji i serwisu w stosunku do tzw. spółek produktowych, na podstawie stosownych porozumień zawartych pomiędzy wskazanymi podmiotami. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest świadczenie usług pośrednictwa ubezpieczeniowego w zakresie ubezpieczeń indywidualnych i grupowych na życie oraz Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE). Jednocześnie wykonuje m.in. usługi pomocnicze w stosunku do usług ubezpieczeniowych oraz w stosunku do OFE. W celu wykonania swojej działalności Wnioskodawca zatrudnia pracowników, którzy wykonują obowiązki na podstawie umów o pracę zawartych zgodnie z polskimi regulacjami w zakresie prawa pracy. Wykonywanie zadań przez część pracowników wiąże się z koniecznością częstych wyjazdów poza stałe miejsce pracy, zarówno są to wyjazdy krajowe jak i zagraniczne. Do zadań pracowników należy m.in.: nawiązywanie nowych kontaktów handlowych, podtrzymywanie współpracy z obecnymi kontrahentami, szkolenie osób pracujących w oddziałach (Wnioskodawca posiada 44 oddziały), przeprowadzanie inwentaryzacji w oddziałach, promowanie i przedstawianie nowych produktów. Wyjazdy zagraniczne wiążą się z realizacją globalnej polityki Grupy i obejmują m.in.: udział w szkoleniu, zapoznanie się z nowymi produktami ubezpieczeniowymi, strategią sprzedażową.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty