09.03.2012 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 09.03.2012, sygn. IPPP3/443-1581/11-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1581/11-2/MK

sposób dokumentowania usług transportu kolejowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 08.12.2011 r. (data wpływu 12.12.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania usług transportu kolejowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12.12.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania usług transportu kolejowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

P. S.A. (dalej: P. lub Spółka) jest przewoźnikiem kolejowym ładunków świadczącym usługi transportowe dla klientów krajowych i zagranicznych. Spółka na podstawie długookresowych umów zawartych z kluczowymi klientami, będącymi zarówno podmiotami polskimi jak i przedsiębiorcami zagranicznymi, świadczy zarówno usługi przewozowe jak również usługi dodatkowe związane z przewozem ładunków. W związku z zawartymi umowami Spółka pozostaje w ciągłej dyspozycji i gotowości do świadczenia usług przewozowych jak i usług okołoprzewozowych na rzecz kontrahentów.

Świadczone usługi są rozliczane zgodnie z przyjętymi w umowach okresami rozliczeniowymi (w danym okresie rozliczeniowym realizowana jest znaczna liczba przewozów oraz dodatkowych czynności związanych z przewozami). W odniesieniu do usług świadczonych dla kluczowych klientów Spółki, w umowach przyjęte zostały różne okresy rozliczeniowe obejmujące rozliczenia codzienne, rozliczenia dwa razy w tygodniu, rozliczenia 5- dniowe, rozliczenia raz w tygodniu, rozliczenia dekadowe, rozliczenia dwa razy w miesiącu, a także rozliczenia miesięczne. Faktura wystawiana za dany okres rozliczeniowy obejmuje szereg przewozów i czynności okołoprzewozowych składających się łącznie na usługę przewozową świadczoną w tym okresie rozliczeniowym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne