Interpretacja indywidualna z dnia 28.08.2012, sygn. IBPP4/443-355/12/PH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-355/12/PH
w zakresie opodatkowania czynności rozlewu kosmetycznego spirytusu salicylowego zawierającego w swym składzie skażony alkohol etylowy
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 23 maja 2012r. (data wpływu 28 maja 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania czynności rozlewu kosmetycznego spirytusu salicylowego zawierającego w swym składzie skażony alkohol etylowy w przedstawionym we wniosku zdarzeniu przyszłym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 maja 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania czynności rozlewu kosmetycznego spirytusu salicylowego (kosmetyku zgłoszonego do Krajowego Systemu Informowania o Kosmetykach) zawierającego w swym składzie skażony alkohol etylowy zwolniony z akcyzy.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca w ramach swojej działalności gospodarczej współpracuje ze jedną ze Spółdzielni (dalej Producent). Wnioskodawca kupuje od Producenta spirytus salicylowy kosmetyczny (dalej Kosmetyk).
W składzie Kosmetyku znajduje się alkohol etylowy skażony (minimum 65%), woda, kwas salicylowy. Kosmetyk przeznaczony jest do dezynfekcji i odkażania skóry oraz różnego rodzaju narzędzi. Z informacji przekazanych przez Producenta wynika, że Kosmetyk został przez niego zgłoszony do Krajowego Systemu Informowania o Kosmetykach, który funkcjonuje na podstawie ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty