Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2012, sygn. ILPP2/443-820/12-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-820/12-2/SJ
Czy w przypadku usługi budowlano-montażowej polegającej na montażu okien w obiektach budowlanych lub ich częściach zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym Wnioskodawca jest uprawniony do zastosowania obniżonej 8% stawki VAT?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy reprezentowanego przez Doradcę Podatkowego, przedstawione we wniosku z dnia 31 lipca 2012 r. (data wpływu 6 sierpnia 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług polegających na montażu okien w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 sierpnia 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku dla usług polegających na montażu okien w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT. Zakres prowadzonej przez Zainteresowanego działalności gospodarczej wiąże się z wykonywaniem elementów stolarki budowlanej, m.in.: okien, drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz schodów, które następnie w związku z realizacją zamówień podlegają montażowi w ramach świadczonych na indywidualne zamówienia klientów usług budowlano-montażowych. Realizacja przedmiotu działalności Wnioskodawcy wiąże się z zawarciem przez niego umów na wykonanie usług budowlano-montażowych opisujących zakres zamawianej usługi wraz z elementami kalkulacji ceny. Realizacja usługi przebiega dwuetapowo: w pierwszym etapie Zainteresowany na podstawie przekazanej mu specyfikacji technicznej wykonuje dany element stolarki budowlanej. Drugi etap usługi obejmuje montaż danego przedmiotu (np. drzwi wewnętrznych) we wskazanym przez klienta miejscu realizacji. Wystawiona na rzecz klienta faktura VAT zawiera jedną pozycję, w której zostaje wykazana pełna wartość świadczonej usługi obejmująca koszty produkcji (np.: wydatki na zakup materiałów, robocizna) wraz z kosztami montażu. Usługa budowlano-montażowa realizowana jest w:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty