Interpretacja indywidualna z dnia 11.08.2011, sygn. IBPP1/443-779/11/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-779/11/BM
W zakresie opodatkowania kosztów przesyłki ponoszonych przez Wnioskodawcę w związku ze sprzedażą towarów w sklepie internetowym.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 maja 2011r. (data wpływu 11 maja 2011r.), uzupełnionym pismem z dnia 10 sierpnia 2011r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kosztów przesyłki ponoszonych przez Wnioskodawcę w związku ze sprzedażą towarów w sklepie internetowym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 maja 2011r. wpłynął do tut. organu ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 10 sierpnia 2011r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania kosztów przesyłki ponoszonych przez Wnioskodawcę w związku ze sprzedażą towarów w sklepie internetowym.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka dokonuje sprzedaży swoich towarów, opodatkowanych podatkiem od towarów i usług, według stawki 5%, 8% i 23%. Sprzedaż oferowanych towarów odbywa się poprzez sklep internetowy oraz w biurze Spółki. Zapłata za zakupione towary w sklepie internetowym dokonywana jest przelewem na rachunek Spółki po złożeniu zamówienia. W momencie uznania rachunku bankowego Spółki dokonywana jest wysyłka zamówionych towarów. Wysyłka towarów realizowana jest przez firmę kurierską. Koszt przesyłki oraz należność za zakupione towary każdorazowo jest wymieniona w osobnych pozycjach na fakturach VAT. Spółka nie zawiera z kontrahentami i osobami kupującymi umowy w oparciu o którą otrzymuje pełnomocnictwo do reprezentowania w czyimkolwiek imieniu na czyjkolwiek rachunek osoby kupującej wobec firmy kurierskiej na świadczenie na ich rzecz usług kurierskich. Koszt przesyłki nie jest samodzielną usługą świadczoną przez Spółkę i zawsze jest ściśle związany ze sprzedażą towarów oferowanych przez Spółkę. Na fakturze VAT osobno wyszczególniane są wszystkie sprzedane towary oraz osobno koszt przesyłki. Obecnie Spółka dla usługi transportowej stosuje stawkę podatku VAT 23%.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty