Interpretacja indywidualna z dnia 07.09.2011, sygn. IBPBII/1/415-599/11/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBII/1/415-599/11/AA
Czy wartość poniesionych przez wnioskodawcę kosztów kursów językowych stanowi dla pracownika przychód zwolniony z opodatkowania, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 06 czerwca 2011r. (data wpływu do Organu 08 czerwca 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania wydatków poniesionych przez wnioskodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników w formie kursów językowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 08 czerwca 2011r. wpłynął do Organu ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia z opodatkowania wydatków poniesionych przez wnioskodawcę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników w formie kursów językowych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujące stan faktyczny:
Wnioskodawca jest znanym na rynku międzynarodowym oraz krajowym producentem automatyki dla urządzeń chłodniczych, grzewczych oraz klimatyzacyjnych; zaworów, elektrozaworów, elementów armatury chłodniczej, a także LPG. Ponad 70 % dochodów Spółki pochodzi od klientów zagranicznych. Klienci, z którymi współpracuje wnioskodawca, wymagają od pracowników Spółki prowadzenia rozmów telefonicznych oraz wszelkiej korespondencji, a przede wszystkim sporządzania dokumentacji w językach obcych, głównie języku angielskim, języku francuskim oraz języku rosyjskim. W bieżącej pracy pracownicy wszystkich działów Spółki powinni wykazywać się stosowną znajomością przynajmniej jednego języka obcego. Działalność jaką prowadzi wnioskodawca wymaga bowiem znajomości powyższych języków od pracowników nie tylko w zakresie języka handlowego ale również prawnego, technicznego i technologicznego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty