01.07.2011 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2011, sygn. ILPB4/423-116/11-4/ŁM, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB4/423-116/11-4/ŁM

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wysokości stawki amortyzacyjnej nieruchomości budynkowej wniesionej aportem do spółki komandytowej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, reprezentowanej przez Pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 25 marca 2011 r. (data wpływu 01.04.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie wysokości stawki amortyzacyjnej nieruchomości budynkowej wniesionej aportem do spółki komandytowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01 kwietnia 2011 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony pismem z dnia 16 czerwca 2011 r. (data wpływu 20.06.2011 r.) - o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • ustalenia wartości początkowej nieruchomości budynkowej wniesionej aportem do spółki komandytowej,
  • wysokości stawki amortyzacyjnej nieruchomości budynkowej wniesionej aportem do spółki komandytowej.

    W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący opis zdarzenia przyszłego.

    Wnioskodawca w najbliższym czasie zostanie komplementariuszem w spółce komandytowej (SK). Planuje się, że do SK zostanie wniesiony aport w postaci nieruchomości zabudowanej - gruntu wraz z posadowionym na nim budynkiem mieszkalno - biurowym (budynek D). Współwłaścicielami nieruchomości są dwie osoby fizyczne, które staną się komandytariuszami SK. Każdy ze współwłaścicieli nieruchomości prowadzi działalność gospodarczą, których przedmiotem jest m.in. wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi (PKD 68.20.Z). Podobną działalność współwłaściciele nieruchomości prowadzą jako wspólnicy spółki jawnej, która aktualnie uzyskuje przychody z wynajmu powierzchni budynku D.

  • ikona kłódki
    Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

    Już dziś zamów dostęp
    do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

    • Codzienne aktualności prawne
    • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
    • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
    • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
    Kup dostęp
    Powiązane dokumenty
    ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne